Які найчастіші помилки можуть допустити батьки при виборі шпалер для кімнати свого сина. На що треба звертати увагу,...
Fluid Art - новий напрямок сучасного мистецтва в дизайні
Плавні криві та інші особливості стилю Fluid Art
В сучасних інтер'єрних стилях дизайнери все частіше використовують фотошпалери в стилі Fluid Art - зачаровують абстрактні композиції.
Як виглядають зображення в даному стилі
На початку ХХI століття з'явилися відразу кілька споріднених напрямків абстрактного живопису:
- Fluid Art;
- Ink art;
- Resin Art.
Естетично привабливі, емоційно насичені, осмислені композиції створюються керованими потоками рідкого пофарбованого матеріалу: акрилових фарб, спиртових чорнил або епоксидної смоли відповідно. Пофарбовані кольорові потоки утворюють неповторні барвисті картини. Найточніше суть стилю передана в назві напрямку Fluid Art, яке можна перевести як плинне, мінливе мистецтво.
Дана техніка на перший погляд здається дуже простою: художник змішує рідкі акрилові фарби, виливає на підготовлену основу і шедевр готовий. Насправді за цими діями стоїть тривала підготовка і мова йде не тільки про грунтовці робочої поверхні. Художник накидає обриси майбутньої композиції, підбирає склад фарб по кольорам і ступеням плинності. Іноді крім управління потоком художник додатково промальовує на полотні окремі елементи.
Змінний нахил і повороти робочої поверхні під різними кутами - найпростіші, але не єдино можливі прийоми роботи з текучими фарбами. У хід йдуть спрямовані потоки повітря, перепади температури, локальне м'яке натиснення на поверхню вилитої фарби і інші прийоми, неочевидні непідготовленому спостерігачеві. Для управління потоком рідкої акрилової фарби майстер використовує додаткові пристосування і інструменти:
- Шприци;
- Соломинки;
- Повітряні кульки;
- Фен;
- Пальник;
- Компресор і ін.
Результат роботи художника - повна несподіванка для глядача і початківця любителя. Майстер-таки досить добре уявляє задуману композицію і в кінцевому підсумку втілює її. Можливо, в дрібних деталях композиція трохи відрізняється від бажаного, адже навіть керований потік не настільки управляємо і передбачуваний, як мазки пензлем. З цієї причини точне копіювання полотен неможливо. Так, майстри можуть повторювати композиції, створюючи дуже схожі з розподілу кольорів і контурів. Однак кожен повтор в невеликих деталях неминуче буде відрізнятися і від оригіналу і від іншого повтору.
Прийоми роботи Fluid Art використовують багато художників, збагачуючи ними свою творчість. Цей стиль підходить і тим, хто взагалі не вміє малювати, але шукає шляхи творчого самовираження і саморозвитку. Створити свою власну нескладну композицію для себе або в подарунок - цілком можливо. Ази роботи з текучими фарбами можна почерпнути з численних відеороликів. Процес створення живописної композиції багато в чому схожий на медитацію. Це відмінне джерело радості та натхнення. Однак варто пам'ятати, що при всій зовнішній простоті процесу, розраховувати на шедевр з першої ж спроби - досить необачно.
Стиль Fluid Art привернув увагу дизайнерів саме своєю неповторністю. Його використовують в різних напрямках дизайну, включаючи дизайн інтер'єру.
Чим обумовлена популярність зображень в стилі Fluid Art
Картини майстрів Fluid Art коштують дорого, а шпалери з самими ефектними і чарівними композиціями - цілком доступні широкому колу покупців. Вони випускаються в декількох варіантах виконання:
- На паперовій або флізеліновій основі.
- В монохромній або повнокольоровій гамі.
- З стереоскопічним ефектом.
- З додатковою пігментацією блискітками.
- Вініловим покриттям.
Сучасні технології друку дають можливість пропорційно збільшувати або зменшувати зображення. Виходячи з дизайнерського задуму готові вироби з такими малюнками можуть бути:
- Поодинокими;
- Панорамний.
Шпалери можна використовувати як імітацію картини на стіні або для обробки стіни повністю. Одиночними невеликого формату сюжетами інколи обробляють фасади меблів або дверей.
Ефектний і барвистий стиль Fluid Art відмінно доповнить інтер'єри, витримані в сучасних дизайнах інтер'єру, таких як власне модерн, лофт або хай-тек.