Які найчастіші помилки можуть допустити батьки при виборі шпалер для кімнати свого сина. На що треба звертати увагу,...
Фотошпалери в кімнату дитини - який тип зображень буде найкращим
Як підібрати правильне зображення для стін в кімнату дитини
Гармонійний життєвий простір в дитячій кімнаті - це теж частина виховного процесу. Зрозуміло, перш за все маму хвилює безпека і практичність оздоблювального матеріалу. Дитяча кімната "дорослішає" разом з її маленьким господарем, тому вибрати дитячі фотошпалери дуже надовго набагато складніше, ніж знайти рішення для кімнати батьків.
Що враховувати при виборі шпалер для дитини
Вам доведеться вирішувати досить складне завдання пошуку оптимального рішення. Шукати баланс доведеться за наступними критеріями:
- Безпека. Вироби повинні бути нетоксичними.
- Гігієнічність. Розмальовані стіни - це звичайна картина в будинку, де є маленькі діти. Тому для дитячої потрібні миються.
- Зносостійкість. Расшалившемуся дитині точно не прийде в голову берегти обробку кімнати. Значить, потрібен матеріал, досить міцний, щільний і стійкий до можливих механічних впливів.
- Інтереси дитини. Так, не виключено, що він вибере щось абсолютно неймовірне і неприйнятне. Тоді доведеться проявити чудеса дипломатії і шукати компромісне рішення.
Окремо варто згадати і особливо важливий фактор: вік дитини. Чим старше ваш син або дочка, тим більшого значення набуває повагу до вибору господаря кімнати.
Плюси і мінуси шпалер з принтів в кімнаті дитини
Фотошпалери мають чимало переваг перед звичайними:
- Дають можливість урізноманітнити інтер'єр з мінімальними витратами, створити неповторну атмосферу в кімнаті і змінити сприйняття внутрішнього простору.
- Простота догляду.Щільні вироби на флізеліновій основі з вініловим покриттям можна піддавати вологому прибиранню. Якщо все зробити правильно, не постраждає ні зображення, ні сам матеріал.
- Великий вибір тематичних зображень.
Що на рахунок недоліків:
- Потрібна ретельна підготовка поверхні.
- Монтаж потрібно виконувати дуже уважно, точно поєднуючи фрагменти зображення.
- Занадто великий асортимент ускладнює вибір.
Матеріали виробів
Для кімнати малюка потрібні безпечні матеріали, які не виділяють токсичних або речовин з неприємним запахом. Власне, більшість шпалер повністю відповідають цим вимогам. З огляду на вікові особливості поведінки, в різні періоди дорослішання дитини кращий вибір в плані матеріалу буде різним.
Сучасні паперові - оптимальне поєднання економічності і екологічності. Деякі з них навіть можна протирати вологою м'якою тканиною, прибираючи забруднення. Навіть недовговічність матеріалу можна вважати гідністю. Обробку рекомендується міняти раз в 3-4 року, відповідно етапам становлення особистості дитини, і за цей час папір встигає втратити левову частку вихідної привабливості.
За екологічностю флізелін не сильно відрізняється від паперу, так як в складі цього матеріалу присутні ті ж целюлозні волокна. Однак за рахунок технологічних особливостей виробництва, він значно міцніший за папір по всім ключовим показникам. Вони не настільки вразливі при механічних впливах і не гігроскопічні. Шпалери на флізеліновій основі дорожче паперових, але це дійсно кращий варіант для дитячої.
Щільні, міцні та довговічні шпалери на тканинній основі для дитячої не рекомендуються. По-перше, вони накопичують пил і їх потрібно часто чистити, по-друге, обробку в дитячій міняти доводиться частіше, ніж в кімнаті дорослого, а тканинні шпалери - досить дорогий матеріал. Їх час настане, коли ваша дитина досягне підліткового віку.
Досить спірним рішенням можна назвати і вінілові шпалери. Вони ідеальні в плані довговічності і гігієнічності, але не пропускають повітря. Вініл можна комбінувати з іншими, газопроникними матеріалами.
Дизайн: які саме зображення краще
Ключове значення у виборі дизайну відіграє вік дитини. Малюкам до 3-4 років, загалом, не принципово, які саме шпалери будуть в кімнаті. Дитячі психологи рекомендують вибирати обробку в світлих пастельних тонах, уникаючи занадто яскравих акцентів. Сюжет може бути будь-яким, адаптованим для самих маленьких: плюшеві ведмедики, повітряні кульки, милі тваринки і т.д.
Між 4 і 7 роками у підрослого малюка вже з'являються власні смаки. Крім того, що вже можна і навіть потрібно вибирати більш насичені малюнки, варто внести новий сюжет в кімнату. В топі переваг малюків - герої улюблених мультфільмів: феї Вінкс і тачки, діснеївські принцеси і динозаврики, літачки і Барбі.
Після 10 років при виборі сюжету на перше місце ставляться інтереси дитини. Сюжет стає дорослішим, в ньому можуть бути присутні навчальні мотиви. В кімнату підлітка шпалери вибирають так само, як і для дорослого, орієнтуючись на смаки дитини, що підросла.
Популярні нині фотошпалери 3д для дошкільника краще не клеїти взагалі, особливо якщо кімната маленька. Зрозуміло, це не догма і якщо дитині дуже хочеться такі шпалери, можна знайти компромісне рішення. Переломний момент настає приблизно до 12-13 років, коли функціональність дитячого організму впритул наближається до дорослого і багато обмежень втрачають актуальність.